Jesteś tutaj :

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych Bydgoszcz 15-16 maja 2018 r

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Gdańskim – uczelniami tworzącymi sieć naukową pod nazwą Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego a także Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Kongresie Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych który odbędzie się w dniach 15-16 maja 2018 roku na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Formularz zgłoszeniowy znajduję się pod tym adresem https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwn8KOPFeqTvOXFSZYaeBl4A1McgeXsvmYJF-J2bs4uKn7aA/viewform

Głównym celem Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych jest integracja środowiska akademickiego ze sportowym poprzez przedstawienie, omówienie uwarunkowań prawnych w jakich znajduje się polski sport, problemów które są związane z organizacją imprezy sportowej w naszym kraju nie tylko w aspektach prawnych lecz również ekonomicznych, czy też organizacyjnych.

Dyskusja a także udział nie tylko przedstawicieli nauki lecz również osób, które są związane z praktycznym wykonywaniem zadań zakresu prawa sportowego pozwoli na lepsze zrozumienie mechanizmów jakie zachodzą w prawie sportowym, jego umiejscowienie w systemie prawa, a także problemów z jakimi boryka się prawo sportowe. Obecność osób, które od strony praktycznej wiedzą jak organizować imprezy sportowe będzie dodatkowym elementem zbliżającym prawników jak i osoby które nie mają wykształcenia prawniczego tak aby te dwie grupy mogły poszerzać wiedzę ze swoich doświadczeń.

Połączenie wiele dyscyplin nauki podczas Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych jest bowiem warunkiem rzetelnego spojrzenia na prawo sportowe oraz na wielowymiarowość z nim związaną. W obliczu wyzwań przed którymi stoi polski sport, a także prawo sportowe tylko holistyczne spojrzenie na sport pozwoli na właściwą ocenę i wyciągnięcie wniosków. które staną się przyczynkiem do dalszego wzmacniania pozycji sportu jak i prawa sportowego w Polsce.

Do udziału w Kongresie Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych zapraszamy przedstawicieli uczelni wyższych, osoby które zawodowo są związane z prawem sportowych poprzez zasiadanie w organach jurysdykcyjnych związków sportowych, przedstawicieli klubów a także osoby zajmujące się sportem w jednostkach samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej, jak również osoby które poprzez swoje działania z zakresu ekonomii, zarządzania medycyny w sporcie przyczyniają się do jego rozwoju.

Udział w kongresie będzie doskonałą okazja do wymiany poglądów, podzielenia się uwagami a w efekcie wypracowania wniosków które staną się przyczynkiem do dalszego wzmacniania pozycji sportu jak i prawa sportowego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych.

Szczegółowe informacje: pobierz oraz zaproszenie: pobierz

isaps logowanie
kalendarz studenta

Październik 2019

pon.wt.śr.czw.pt.sob.nie.
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

wydziały WSG

Polecamy
WSG MBA - Szkoła BiznesuGazetonTablica KorzyściMSPRekrutacjaCSC LATO 2014CSC LATO 201440plusOchrona pacjentaAUTOCADAUTODESK

Dziekanat - Wyższa Szkoła Gospodarki